Modernizacja ogumienia

Problem wydaje się zrozumiały. Lecz tymczasem przez nas bagatelizowany. Serwisowanie opon oddziałuje wprost na wygodę a także spokój w momencie przebytej trasy, dlatego nie bez przypadku staramy się go dokładnie omówić. Wielokrotnie pytamy dookoła, co rzeczywiście możemy wykonać sami w momencie naprawiania opon? Otóż, bezwzględnie nie powinniśmy używać starych opon. Sparciałe opony często mają zniszczenia w wgłębieniach protektora lub na bokach opony.

Uszkodzenia wielokrotnie są przyprawione czynieniem promieni słonecznych jak również przy okoliczności odmiennych czynników środowiska zewnętrznego. Zawsze podczas naprawiania opon podpowiada się, żeby nie montować naszych opon nie za starych a w tym wypadku winniśmy to komunikować z doświadczonym serwisem.

Jeśli nie jesteśmy pewni jaka jest data produkcji opony, wtenczas powinno się rozczytać datę DOT zaznaczoną na boku ogumienia. Poszczególna po kolei cyfra naświetla tydzień oraz rok wyprodukowania ogumienia. Ważne bywa troszczenie się wspomniane szczegóły, gdyż zazwyczaj najmniej spodziewanym okresie może sparcieć nam nasza opona bądź zniekształcić się podczas podróży albo szczęśliwych ferii.