Rehabilitacja kręgosłupa w sektorze lędźwiowym

Wysiadujący tryb życia, brak aktywności fizycznej jak również nieodpowiednia sylwetka ciała całkowicie prowadzi do wielu problemów krzyża. W znacznej większości klientów trafiających do gabinetu rehabilitantów, nadzwyczaj mówi się o potężnym, odrętwiającym rwaniu kręgosłupa we fragmencie lędźwiowym. Współczesna rehabilitacja wyrusza temu kłopotowi na wprost a także postuluje kilka różnorodnych technik, dzięki którym rzeczywiście możemy opędzić się od zwyczajnego rwania krzyża. Między innymi jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, zwana TENS. Wyróżniona metoda rehabilitacyjna polega na przylepianiu do skóry pojedynczych elektrod w sektorze bólu, lecz jak również w zależności od pojedynczych przypadków. Dodatkowo, przez elektrody przechodzi energia o wypośrodkowanym, albo niezwykle wysokim napięciu. Co zdobywamy dzięki tej metodyce rehabilitacyjnej? Otóż, prąd wzmaga mięśnie przykręgosłupowe, potęguje ukrwienie, wobec powyższego regeneruje mięśnie a także komórki nerwowe, a tym podobnym je relaksuje.

Obok tego manewr rehabilitacyjny ma jeszcze jedną nadplanową zaletę, a mianowicie stymuluje układ hormonalny do wysyłania endorfin, czyli doskonale znanych hormonów szczęścia, a jaśniej mówiąc konwencjonalnie nastawia nas w bardzo cudowny klimat. Tak jak przywołano wcześniej ten rodzaj rehabilitacji stosowany jest w rozwlekłych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego oraz ich wtórnych.

Zastrzega się także, iż tej procedury rehabilitacyjnej rzeczywiście nie można zrodzić u osobowości z niedomaganiami tętna serca a także u osób z zaszczepionymi rozrusznikami serca. W sytuacji osób powyżej wymienionych można zastosować odmienne techniki rehabilitacyjne, na dowód tego treningi ogólnousprawniające realizowane na salce rehabilitacyjnej.